TATLI KRİZİ NEDİR NASIL ÇÖZÜM BULURUM 

TATLI KRİZİ NEDİR NASIL ÇÖZÜM BULURUM 

TATLI KRİZİ NEDİR NASIL ÇÖZÜM BULURUM 

 

 

Tatlı krizi nedir?.Nasıl çözüm bulurum?.Herbalife yaşam koçlarının en çok karşılaştığı tatlı krizi efsanelerini burada yıkacağız.Şeker 200 yılı aşkın süredir tüketiliyor.

 

 

Günlük hayatı altüst eden,şeker ve tatlı bir şeyler yemeden ortadan kalkmayan durumlara kısaca tatlı krizi denilmektedir.

 

 

Beslenme alışkanlıklarımız değişti.En çok mağduriyet yaşayan insanlar kadınlar dersek yanılmış olmayız.Diyet yapan kadınların Şeker isteği yüksektir.Peki buna neden olan sebepleri hiç araştırdınız mı?.

 

Herbalife yaşam koçları; Diyet tatlı krizi nedir?.Bunu en iyi anlamlandıran insanlar diyebiliriz.Neticede kadınların % 100 e yakın bir oranda bu problemle karşılaştığını biliyoruz.Hoş gerçi erkeklerde de durum çok farklı sayılmaz.

 

 

Bazı insanlara sorarsanız diyette tatlı krizi yaşayanlar çok az.Ama büyük bir çoğunluk hani tatlı bir şeyler yemek içmek için yanıp kavruluyor.

 

Merak etmeyin bu sadece sizin probleminiz değil.Diyet tatlı krizi gibi güçlü istekleri ortadan kaldırmak, kendinizi kontrol etmek için zorlandığınız anlar olabilir.Bu defa imkansız bir yolculuk olmasın.

TATLI KRİZİ NEDİR NASIL ÇÖZÜM BULURUM  harap

 

Sizi harap bir şekle sokan nedir?.Elbette kontrolsüz bir şekilde basit karbonhidrat.Yani rafine şeker içeren aynı zamanda ilave şeker içeren yiyecekler.Düşünsenize içeride yani iç organlarda büyük bir mücadele yaşanıyor.

 

 

Önce beslenme şekline bakmak gerekiyor.Çünkü Pankreas,Karaciğer,Mide,Bağırsaklar tatlı krizine çözüm bekliyor.Şeker ile başa çıkan ya da başa çıkmaya çalışan organlar.

 

 

Mesele burada sadece kilo vermek değil.Size de avantajlı yöntemleri hatırlatmak için buradayız.Tatlı krizi neden olur?.Altında yatan nedenleri öğrenirsek elimiz daha kuvvetli olacak.

 

 

İnsanın nedenlerini bilmediği bir problem ile başa çıkma şansı olabilir mi?.Her ne kadar pandemi insanlara beslenme alışkanlıkları konusunu hatırlattı ise de de yapılacak çok şey var.

 

 

Tatlı krizi için kolay tarifler

 

  • Herbalife shake meyve karışımı 

Basit yöntem her zaman işe yarıyor.Çoğu insan tatlı krizi geldiği zaman çikolata ve yüksek yağlı yiyecekler tüketmeyi tercih eder.

 

 

Herbalife Shake ve tercihleri sınırsız olan meyve karışımları,günün her saatinde size şekere karşı verdiğiniz mücadelede yardımcı olur.

HERBALİFE SHAKE FİYAT VE KULLANIMI

 

Üstelik meyveler lif ve vitamin kaynaklarıdır.Her mevsim kolay erişilir meyveleri tercih etmelisiniz.İsterseniz süt isterseniz de su ile hazırlayacağınız bir karışım tatlı krizi yaşama olasılığımızı daha düşük seviyelere çekecektir.

 

 

Bunu gelip geçici bir heves gibi görmeyin.Sağlık uzun vadede gelişecek bir yapıdır. 

 

 

Üstelik meyveler Herbalife Shake ile bir araya geldiği zaman daha doyurucu bir yemek gibi işlevsel hale geliyor.

 

 

Sadece bir tutam gofret ile 1000 kalori almak mümkün.300 Kaloriyi geçmeyen,hafif tatlı,yüksek lif içeren,proteini ile dikkat çeken tatlı krizi için tarifler oluşturmak sadece 30 saniye. 

 

 

Bildiğiniz gibi diyabet ve obezite ilişkisi var.Zamanla birleşen bu faktörler kronik rahatsızlıkları tetiklemektedir. Öyleyse neden güvenli bir liman bulmayalım?.

 

 

  • Herbalife Protein Bar

 

 

Kadınlar için çok meşhur çikolata efsanesi artık yerini Herbalife protein bar gibi kalorisi düşük, protein kaynağı atıştırmalıklara bırakıyor.

 

 

Krem çikolata tarzı ürünler uygun fiyatlıdır.Bütün evlerde bulunur.Her gece yarısı mutfak tezgahı üzerinde;bir dilim ekmek üzerine sürüp yemek için hazırlanır.

 

herbalife protein bar

 

Ama ekmek sepeti içindeki ekmekler bitene kadar devam eder. Sonrası büyük bir pişmanlık.

 

 

Sakın yanlış anlaşılmasın bir şeyleri ifşa etmiyoruz.Sadece sizden gelen tatlı krizi nasıl bastırılır sorularını yanıtlıyor olacağız.

 

 

Hani hep proteinden bahsediyoruz.Protein sadece kas yapmak için yenilen içilen bir gıda değildir.Aynı zamanda İflah olmaz açlıkları bastırmak için faydalıdır.

 

 

Herbalife protein bar.Normal gofret, ucuz bir bitter çikolatadan daha fazla protein sağlar.Ortalama 140 kalori ve net olarak 10 gram protein.

 

 

Karamelize edilmiş fıstık,badem,vanilyalı seçenekleri ile her an yanınızda olmak için adaydır.Bununla birlikte Herbalife protein bar düşük şeker ve düşük yağ içermektedir.2 saate kadar tokluk hissi verebilir.

 

 

Bilindiği gibi kolay erişilebilir atıştırmalıklar yüksek kalorili ve sağlıksız katkı maddeleri içermektedir.Kim bilir belki de gelecekte tıpkı sigara reklamları gibi,bu ürünlerin reklamları da yasaklanacaktır.

 

 

Çikolata krizi  olarak bilinen insanı sürekli sağlıksız yiyecekler ile tehdit eden gerçekleri bilmek ve buna uygun aksiyon planları gerçekleştirmek gerekiyor.

 

TATLI KRİZİ NEDİR NASIL ÇÖZÜM BULURUM  tatli lider beslenme

 

Yinede canınız tatlı bir şeyler çektiği zaman sağlıklı seçenekleri ortadan kaldırmış değiliz.Hazır preslenmiş ve yüksek şeker içeren kuruyemişleri sağlıklı atıştırmalık sınıfından çıkarıyoruz.

 

 

Onların yerine kullanılabilecek birçok alternatif yöntem var.Sadece biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.

 

 

  • Multi Fiber Herbalife ve Yoğurt Karışımı  

 

 

Tatlı krizi nedir?.Dediğiniz zaman çoğu insan hafife alır.Bu geçiştirilmiş cevaplar yatıyor kronik problemin altında. 

 

 

Burada biraz düşünmek gerekmiyor mu?.Tatlı krizi hangi hastalığın habercisidir?.Elbette bu gibi sevimsiz cümleleri kurmak istemiyoruz.Gel gör ki diyet lifi nedir?.Öğrenmek için çaba göstermemiz gerekiyor.

 

 

Herbalife multifiber yüksek diyet lifi kaynağı elma ve yulaftan üretilmiştir.Özellikle yoğurt ile birleştiği zaman müthiş bir lezzet şölenine dönüşüyor. 

Herbalife Multi-Fiber Lifli ve Aromalı İçecek Tozu Elma 204 g

 

Hafif, besleyici, sağlıklı lifler.Tamamen doğal hayatın içinden.Tam da ihtiyaca yönelik bir tariftir.Yapmanız gereken çok basit bir kase yoğurt içerisinde sadece bir kaşık multifiber ekliyoruz ve afiyetle tüketiyoruz.

 

 

Sebze Ağırlıklı Beslenmek 

 

 

Maalesef günümüz yeme içme trendleri sebze yemeklerini rafa kaldırılmış durumda.Hazır yemek sektörü sekteye uğramadan büyümeye devam ediyor.

 

 

Bazı mobil  uygulamalar üzerinden minimum sipariş vermek bile artık çok kolay.Marketlerde envai çeşit tatlılar satılmakta.İnsanlar bir çiğnem sakız almaya yeltense ortalık şekerli sakızdan geçilmiyor. 

 

 

Sebze yeme içme ağırlık kontrolü yapmak isteyen insanların ilgisini çekiyor.Kendisi istemeyen hiçbir insan kilo kontrolü konusunda başarılı olamaz.

 

 

Peki sebze yemek tatlı krizini nasıl önlüyor?.Bildiğiniz gibi sebzelerin ana dolgu malzemesi yani halk tabiri ile eten kısmı karbonhidrattır.Sebzelerden gelen sağlık burada gizlidir.

 

 

Vücudumuz nasılsa Psikolojik olarak durumumuz da bu yönde gelişir.Sebze yemekleri çok fazla pişirilmeden tüketilirse yeterli miktarda lif ve enerji sağlayan kaynaklardır.

 

 

Burada tıbbi bir iddiada bulunmuyoruz.

 

 

HAMİLELİK BELİRTİLERİ  NELERDİR

 

Hamilelikte tatlı krizi nasıl geçer?.Elbette sebzeleri ve dengeli beslenme gerçeklerini kabul ederiz.Hani bu krizlerin ilacı bir kavanoz bal yada pekmez olamaz.Bu gibi davranışlar sadece kilo almaya sebep olur.

 

 

Beslenmede denge çok önemlidir.Sebzeler bu trafik içerisinde önemli posa kaynakları olarak görülür.Çiğ ve pişmiş sebzeleri tüketmek uzun süre tokluk hissi verebilir.Bu sayede kan şekeriniz dengede kalabilir.

 

 

  • Protein İçeren Gıdalarla Beslenmek

 

 

İnanılması güç ama çok fazla bilinmeyen gerçeği açıklayalım.Tatlı krizi tarifleri,gece tatlı krizi yaşayan insanlara umut oluyor.Proteinli baklagiller başta fasulye nohut ve mercimek gibi güçlü doyurucu yiyeceklerden oluşur.

 

 

Bu besin grubu haşlama olarak salata ile birlikte tüketilir ise mükemmel bir hale gelir.Böylece açlık hissi yaşar mı insan?.Acıkmayan bir insan neden şeker istesin ki!.

 

 

Protein üzerine yapılan bir araştırmada;İnsanların Diyet yaparken, Diyette tatlı krizi nasıl bastırılır?.Konusu üzerinde bakliyatlar ile % 95 başarılı örnekler ortaya koymuş. 

 

 

Kadınlar iştah bastıracak bir şeyler arıyor.Bunun en güvenilir yolu mercimek, fasulye gibi protein kaynaklarıdır. 

 

DİYET PROGRAMINI DENGEDE TUTAN KADINLAR

 

Süt ve yoğurt bilinen kalsiyum ve protein kaynaklarıdır. Mesele iştah kapatmak olduğu zaman yoğurt çok güçlü bir yardımcı olabilir.

 

 

Öğleden sonra uzun günlerde bir kase yoğurt biraz yulaf ya da biraz meyve hangisini tercih ederseniz edin mutlaka işe yarayacaktır. Ancak bahsetmiş olduğumuz yoğurt kesinlikle meyveli hazır yoğurtlar değildir.

 

 

Protein kaynakları arasında tavuk eti,balık eti ve yağsız kırmızı et mükemmel tercihler oluşturmanızı kolaylaştırır. Bu besinlerin ızgara ya da haşlama olarak tüketilmesi protein kalitesini düşürmez. Böylece tatlı krizi için sağlıklı tarifler oluşturmak için bir çok alternatif sunuyoruz.

 

 

Yeterli ve dengeli beslenmenin altın kuralı bu basit adımlar ile oluşuyor.Kilo vermeye çalışırken,kilo almaya çalışırken proteinden yardım almak daha fazla işimize yarayabilir.Belki de beslenme tercihleri Diyet yaparken şekerden uzak durmak enerji seviyenizi arttıracak hiç farkında olmadan.

 

 

Tabii ki unutmadan bir de yumurtadan bahsetmek gerekiyor.Yumurtaya karşı herhangi bir alerji problemimiz yok ise yumurtada muhteşem bir protein kaynağı olarak alternatif yiyecekler arasında listeye girebilir.

 

HERBALİFE SHAKE

 

Herbalife Shake inanılmaz bir protein kaynağıdır. Neredeyse 3 yumurta kadar protein miktarını sabah kahvaltısı için size mütevazi miktarda kalori ile sunmaktan daha fazlasını veriyor.

 

Belki de bunun nedeni yüksek proteinli bir sabah kahvaltısını hiç denememiş olmanız olabilir.Yüksek protein, düşük karbonhidrat orantılı olarak takip edilebilir.

 

Haşlanmış yumurta diyetteyken tatlı krizi yaşamadan gün boyunca destekleyebilir.Hani en başta söylediğimiz gibi tatlı krizinin nedenini bilirsek sonuca kavuşmak daha kolay olur.

 

 

Proboost herbalife dengeli bir şekilde bitkisel ve hayvansal protein kaynağı olarak bilinen bir yiyecektir. Bu muhteşem karışım ile birlikte mevsim meyveleri harman edilerek yepyeni protein topları elde etmek mümkün.Tatlı krizi modası hiç bitmeyecek alternatifler ile devam ediyor.

 

  • Tahıl ve Kuru yemiş 

 

 

Tahıl dediğimiz zaman sadece buğday ile kısıtlı olmak gerekmiyor.Yulaf,mısır, kahverengi pirinç,çavdar gibi güçlü alternatifleri tatlı krizi için kullanabiliriz.

 

 

 

Kuruyemiş denince akla ilk gelen alternatif kuru incir, hurma gibi ceviz,badem,kaju fıstığı,fındık gibi sağlıklı yağ kaynakları asla gözden kaçmamalıdır.

 

KİLO VERMEK İÇİN SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR

 

Sağlıklı atıştırmalıklar ile kilo vermek isterseniz kaynaklar çok uzakta değil.Kadınlar için adet döneminde tatlı krizi nasıl önlenir ;elbette bu sağlıklı ve besleyici alternatifler ile önlenebilir.

 

 

Kötü beslenme alışkanlıkları günümüzde yeni anne olmuş emzirirken tatlı krizi yaşayan insanlara işaret ediyor.Bu insanların beslenme alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor.

 

Heartwell ve kendi mutfağınızda hazırladığınız bir meyve suyu karışımı canınız tatlı çektiği zaman hızlıca hazırlanan pratik bir atıştırmalığa dönüşür.Yani ne yaptınız demek yerine, ne yapabiliriz ya da neler yapabilirsiniz hepsini açıklıyoruz.Sağlıklı lif ve yeteri miktarda karbonhidrat sizlerde tatlı krizi nasıl engellenir kaygısına son verecektir.

 

 

Günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de yulaf ezmesi ile kuru meyvelerden oluşturulan harmanlar.Bu karışımlar içerisinde incir,erik,elma kurusu kullanan insanlar bile var.Yeter ki tatlı krizlerinin önüne geçmek mümkün olsun.

 

 

Sağlıklı günler geçirmek mi yoksa bir ömür tehdit altında yaşamak mı önemli?.40-50 yaş arasında insanlar çok iyi bilir.Eskiden tatlı krizi tatlıları falan yoktu.En özel tatlı ekmek arası lokum.Komik algılayabilirsiniz.Ama bu gerçek.

 

 

Bir neslin hikayeleri böyle oluştu.Trajikomik ya da kara mizah olarak görülebilir.Çoğu insanın çocukluk hikayeleri basit ve anlaşılabiliyor du.Günümüzde ise durum çok daha vahim gözüküyor.

 

 

Şimdilerde çocuklara lokum bisküvi verdiğin zaman anormal bir şey gibi görüyorlar.Hani yetişen sağ ve sağlıklı nesiller istiyoruz.Ancak bir ödül sistemidir gidiyor.Şartlandırılmış nesiller neden sonuç ilişkisi arasında kalıyor.

 

 

Hani yanılıyorsak lütfen uyar’ın bizleri.Hangi anne baba okula giden çocuğuna vaatte bulunmuyor?.Bazen durumu o kadar abartıyor olan insanlar var ki!.En basit eylem çağrısı bile tatlı krizi menu kadar geniş.

 

 

Elektronik ya da bilgisayar oyunlarından bahsetmiyorum.Sır değil burada anlattıklarımız.Ordu,Manisa,İzmir,Konya,istanbul.Nerede yaşıyor olduğunuz bu gerçeği değiştirmiyor.

 

 

Tehlikenin farkında mısınız?.Tatlı krizi için bir adım atmak gerek.Yapacağımız şeyler çok basit aslında. Beslenme doğru şekilde yönlendirir,takip eden bir koç  sizi sonuca götürür.Hem de yaş sınırı olmadan.


KİLO VERMEK İÇİN BEŞ PARLAK FİKİR

 

Bu işler benden geçmiş demeyin.Olur bunun yaşı yok.Kilo vermek yetişkin bir insanın genel sağlık kalitesini yükseltir.Çevrenizde çikolata krizi yaşayan insanlara bir bakın.Ne kadar gergin ve kırılgandırlar.

 

 

Sakın bunu kişiye bağlı olduğunu sanmayın.Tamamen yanlış beslenmenin getirisidir.Düzensiz beslenme, kahvaltı yapmamak,yetersiz su içmek,Günün değişik saatlerinde ve akşam tatlı krizi buna bağlı çok yemek.

 

 

Kadınlarda sancılı geçen regl dönemi tatlı krizi hiç hoş karşılanmaz.Oysa ki bu durum kadınları daha fazla kilo almaya teşvik eder.Eşler arası istenmeyen münakaşalara yol açar.İsterseniz kendi kendine kilo vermeye çalışanlara kulak verelim.

 

 

Neşe hanım adet döneminde tatlı krizi olduğu zaman diyet falan tanımıyorum diyor.Özlem arttıkça artıyor. Sanki hiç yemek yememiş gibi davranıyorum diyor.Peki bunun altında yatan nedenleri araştırdınız mı dedik?.

 

 

Samimi bir şekilde bir gününü bizimle paylaştı.Ben kendi başıma diyet yaparken tatlı krizi durumu ile baş edemiyorum.Taki sizin verdiğiniz taktikleri uygulamaya başladım.Sadece tatlı krizi değil kilolarım da gitmeye başladı diyor.


TATLI KRİZİ NEDİR NASIL ÇÖZÜM BULURUM  diyet plani

 

Antalya Kepez ilçesinde yaşayan Ertuğrul bey henüz 27 yaşında.Kendisine birebir herbalife koçu olarak yardım ediyoruz.Kilo vermek zahmetli iştir diyordu.Hatta tatlı krizi nedenleri nedir benim ilgimi çekmiyor demişti.

 

 

Bir kaç kez görüştük kendisiyle.Bir tepsi baklavayı yerim bana bir şey olmaz diyordu.Bir pazar günü evin önünde düşüp Kepez Devlet Hastanesine gidene kadar.Farkında olmadan kendisini ertelediğini orada gördü. 

 

 

Yaşanmış bu insan hikayesi örnek olabilir.Kendisini uzun uzun gözlemledik.Beslenmesine hiç dikkat etmiyordu.Şaka yollu tatlı krizini ne geçirir ben kendime hakim olamıyorum dedi.Hani herbalife shake bir ilaç değil dedik.Dengeli beslenme planın bir parçası olabilir dedik.

 

 

Kilo verme ile tatlı krizi arasında salt bir ilişki var.Oda insanın tatlı krizine son vermeye kararlı olmasıdır.Gerisi beslenme düzeni değişikliği ile hallolur.Sizde bir şeyleri değiştirmek için hazır mısınız?.

 

 

 Lider Beslenme Herbalife Yaşam Koçu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.