KİLO PROBLEMİ OLANLAR DİKKAT

ki̇lo problemi̇ olanlar di̇kkat

KİLO PROBLEMİ OLANLAR DİKKAT

 

İnsanların birbirine çok benzeyen tarafları vardır.Kilo problemi konusunda, kültürel açıdan insanların aynı davranışları sergiledikleri ve benzer  yemekleri de tüketiyor olduklarına şahit olabilirsiniz.

 

 

Bugün bu yazımızda benzerliklerden bahsedeceğiz. Nasıl ki halay, horon,zeybek, oyun havası gibi ya da kederli bir şarkı ile hep bir araya gelerek aramızdaki bütün farklılıkları unutuyorsak;

 

 

Yemek yeme alışkanlıklarımızda da birden fazla benzerlik mümkündür.Konum olarak her ne kadar farklı gibi gözüksek bile kilo problemi söz konusu olunca birçok ortak hatayı birlikte sürdürüyoruz.

 

 

İnsanların yemek yeme alışkanlıkları,metabolizma faaliyetleri ile birbiri arasında sıkı bağlara sahip olan bir döngüdür.

 

 

Nasıl oluyor ki İzmir’de döner ekmek en çok tüketilen yiyecekler arasında,aslında Mardin gibi bir şehirde de döner ekmek tüketimi bir o kadar aynı orantıya ve popülerliğe sahip.

 

 

Şayet bir topluluğa ait değilim diye düşünüyorsanız;bu yazımızda beslenme ve alışkanlıklar konusunda kendi yaşantınızdan örnekler görebilirsiniz.

 

ki̇lo vermek mi̇ i̇sti̇yorsun o zaman durma koş yada yürü

Herbalife yaşam koçu olarak çok farklı mesleklerde çalışan kilo problemi bakımından birbirine çok benzeyen insanlarla birebir görüşmelerimiz sürüyor.

 

 

Bu noktada konuştuğumuz birçok insan aynı şikayetlerden bahsediyor.Fark nedir demeyin!.

 

Diğer tarafta en yakın arkadaşı ya da eşi dengesiz beslenme ile ilgili çok benzer hareketlerde bulunuyor.

 

 

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi insanlar birbirine çok benziyor.Hem fiziksel özellikler, hem de kültürel özellikler bakımından fazlasıyla benzeşiyoruz.

 

 

Özellikle yeme içme alışkanlıkları konusunda ya da kilo problemleri söz konusu olduğu zaman; neredeyse herkes bir diğer kişiyi örnek alıyor.

 

 

Aslında bu benzeşmeden ve örnek alınan insanlardan kendi hikayesini kilo problemi ile ilgili yaşadıklarını dinlediğimiz zaman bambaşka bir insan ortaya çıkıyor.

 

 

Bu kimi zaman boş vermişlik olarak tabir ediliyor,yani fazla yeme alışkanlığı tamamen hayata boş vermişlik veyahut da benim yapım böyle diyerek durumu kabullenen insanları siz de görebilirsiniz.

 

 

Peki her şey gerçekten bu kadar basit mi?.

 

 

Hayır,her şey böyle basit ve sıradan olamaz.Kilo problemlerinin çözümü var elbette.

 

 

Hepimiz günlük yaşamda karşılaştığımız sorunlar ile yüzleşirken genellikle sorun ile ilgileniyor gibi gözüksek bile aslında bu böyle olmuyor.

 

 

Genel olarak insanlarda erteleme hastalığı dediğimiz bir hareketsizlik ve sorunu kabullenme gibi bizi birbirimizden ayıran özelliklerimiz var.

 

 

Ancak sanılmasın ki her şey birbirimize benzemek ile başlıyor.

 

Belki ilk başlarda kilo problemi hafif bir ağırlık çalışması ile ortadan kalkacak iken,yavaş yavaş sinsi bir şekilde ilerleyen hastalık gibi vücudumuzun şeklinin bozulduğunu görebiliriz.

 

 

Yemek ve günlük alışkanlıklar birbirinin aynı olduğu zaman işler sarpa sarıyor.

 

Sizde çevrenizdeki insanların kilo aldığı zamanlarda neleri daha çok tükettiklerini bizzat gözlemleyebilirsiniz.

 

 

Hani gözlemlemek demişken,bir taraftan da kendi günlüğünüze not alabilirsiniz.

 

İnsanın kendi günlüğünü oluşturma safhası aslında sorunu sahiplenmek ve üzerine gitmek için ciddi bir adımdır.

 

Neler yediğiniz ve ne kadar yediğiniz;Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek ile ilgili şifrelerin hepsini içinde barındırıyor.

 

Şimdi de sizleri kilo yönetimi ile ilgili basit tüyolar vereceğiz.Bu bilgileri günlük hayatta sürdürmek sizlerin de işine yarayabilir.

 

zayiflamak i̇çi̇n egzersi̇z sonrasi 5 temel bi̇lgi̇

Kilo problemi ve işinizi kolaylaştıran bilgiler

 

Kilo problemi için hangi doktora gidilir biliyor musunuz?. 

 

Bazı insanlar Diyetisyene gidiyor.Bazı insanlar ise direkt olarak dahiliye uzmanı ile görüşerek gerçekten bir problem var mı yok mu sonucu bizzat doktordan öğrenmek istiyor.

 

Siz de şayet vücut kütlenizin istediğinizden farklı bir yerde olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bir sağlık uzmanından yardım almalısınız.

 

Tabi ki kendince çözüm arayan insanlar da yok değil. Bazı insanlar ise sadece birkaç bardak yeşil çay ile bu problemi bitireceğine inanıyor.

 

İşte siz de bu paylaştığım bilgiden sonra kendi yolunuzu ve çözüm rotanızı çizebilirsiniz.

 

Çünkü günümüzde obezite bakımından çok ciddi bir noktaya geldiğimizi söylemek mümkün.

 

 

Ülkemizdeki bütün sağlık uzmanları zamanları el verdiği müddetçe tüm kanallardan bilgiler paylaşarak insanların bilinç noktasını yükseltmeye çalışıyor.

 

Öncelikle hedeflerinizin olması gerekiyor.Mesela günlük ne kadar su içtiğinizi not edebilirsiniz.

 

Her adımda küçük ve basit değişiklikler yaparak her bir kilo için nasıl mücadele edeceğimizi öğrenmeniz gerekiyor.

 

herbali̇fe yemek tavsi̇yeleri̇ i̇le zamandan kazanin

Kendinize zaman sınırı koyarak zorlamanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 

Çünkü zaman kısıtlaması dediğimiz zaman ;bunu biraz açalım isterseniz, örnek veriyorum bir ay içerisinde şu kadar kilomu kontrol edeceğim diyerek kendinize büyük bir vaat sunduğunuz zaman beyniniz bu olumlu hareketi birkaç saatte derdest edebilir.

 

İnsan beyni karbonhidrat içeren gıdalardan ve şekerden enerjisini karşılar.

 

Tabi ki böyle denildiği zaman durmadan şeker tüketen bir insan olmanızı da istemeyiz.

 

Aslında her şey çok basit.Bel ve bel çevresini ölçtüğünüz zaman karşınıza belli başlı değerler çıkacaktır.

 

Bu sizin olağan vücut ölçülerinizden farklı olabilir.

 

Fakat elde etmiş olduğunuz rakamlar sizi yanıltmasın. Başta da belirttiğimiz gibi kilo problemi olanlar hangi doktora gitmeli bu ğayet net.

 

Önce ne yapıyoruz?.Bir sağlık uzmanı ile bu konu hakkında detaylı bir görüşme yaparak gerektiğinde çeşitli kan testleri falan verilerek oluşturulan raporlar var.

 

Pratik bir şekilde vücut yağlanmasını gösteren özel dijital cihazlar var.Bu gibi cihazlarda insan bedeninde oluşan fazla yağlanmayı tespit edebiliyor.

 

Tabii ki kilo problemi ve psikoloji arasında ciddi bir bağlantı var.

Kadınlar buna çikolata bağımlılığı ya da çikolata aşkı diyor,aslında durum böyle değil.

 

Siz farkında olmadan vücudunuz size birkaç uyarı ile mesaj iletiyor.

 

Yani kısacası vücudumuzu dinlememiz gerekiyor.

 

 

Ona ne kadar su verilmesi gerektiğini bilmemiz gerekiyor.Vücudumuzun susuz kalması birçok farklı rahatsızlığa neden olabilir.

 

Bazen de insanların çok hareketsiz olduklarına şahit olabilirsiniz.Bütün gün yataktan ya da kanepenin bir köşesinden kalkmayan insanlara şahit olabilirsiniz.

 

Hareket etmek insanın önce özgüven duygusunu yeniliyor.Bunun neticesinde beyin ve hormon salgılayan organlar çalışmaya başlıyor.

 

Bu arada bu hareketlilik kısmını mutlaka çok dikkatli bir şekilde kabullenip sahip çıkın.

 

Mesela günlük olarak aktif kalma molanız olsun.Örneğin 30 dakikalık bir aktivite ile başlayabilirsiniz.

 

Bu konuda yardım almak ve herbalife yaşam koçunun rehberliğinde herbalife kullanmak isterseniz lütfen bize ulaşın.

 

Kilo kontrolüne yönelik bütün referanslar, diğer hususların yanı sıra dengeli beslenme, düzenli egzersiz, yeterli günlük sıvı alımı, gereken zamanlarda yapılacak besin takviyesi ve yeterli dinlenme de dahil olmak üzere Herbalife Nutrition Kilo Yönetimi Programı ile ilgilidirler. Ferdi sonuçlar değişiklik gösterecektir.

 

Bu ürünün herhangi bir hastalığı teşhis veya tedavi etmesi veya iyileştirmesi öngörülmemektedir.

 

 “Ticari Markalar, tasarımlar ve diğer Fikri Mülkiyet hakları, Herbalife International, Inc. kuruluşuna veya lisansörlerine aittir. Herbalife Nutrition’ın verdiği izne istinaden kullanılmaktadırlar.”

 

 

Gönül Demir Herbalife Bağımsız Üyesi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.