EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER

 

Şubat ayının 19-21.günleri arasında hnetkinlik.com internet adresinden canlı olarak yayınlanan Herbalife kick off etkinliğinden çok etkilendik.25000 İnsanın bir araya geldiği dev bir etkinlik muhteşem oldu.Malum sizler egzama konusunu bizlere soruyor ve herbalife cilt bakım ürünleri bizim işimize yarar mı?.. diyorsunuz.

 

 

Kıymetli bir konu insanlar arayış içinde hatta örnek vermek gerekirse Konya Seydişehir’den gelip Antalya ya yerleşmiş bir komşum var arada bir; yahu yok mu sizde bi şampuan falan diye takılır.

 

Elbette bizler doktor değiliz.Bizim çalıştığımız firma ilaç üreten bir firma değil ancak,bugün bir ilaç firmasından bile üst düzeyde kaliteye imza atan multi fiber herbalife ürününü Türkiye pazarına sunmanın sevincini yaşıyoruz.

 

Bilimsel olarak tespit edilen vakaralara bakılırsa bebeklerde egzama görülüyor olması şaşırtıcı bir şey değil.Neticede yetişkin insanların da şikayet etmesi normal.

 

Egzama nedir?..Egzama nasıl çabuk geçer?..konusunu sizin için derledik.Bakalım sizin aradığınız cevapları birlikte keşfedelim.Egzamaya yada bilinen adıyla mayasıl oluşumuna tam olarak neyin sebep olduğunu henüz bilim insanları da net bir cevap veremiyor.

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER aci soslu bir yemek

Bazen baharatlı ve acı soslu bir yemek yedikten sonra cildin kimi kısımlarında şiddeti fark edilen bir kaşıntı ve yanma ile kendisini gösterir.İnsanlar egzama kremi işe yarar mı?..Demeden bir doktora bile danışmadan sosyal medyada satılan ilaç bile olmayan ürünlerden çare umuyor.

 

Deride oluşan dökülmeler,saç diplerinde aniden kaşıntı insanı çileden çıkarıyor.Doğrusu mayasıl tedavisi görmeye başlamadan kimse bu durumun temizlik ile alakalı bir durum olmadığını anlayamıyor.

 

Nitekim henüz kesin bir çözümü olmamak ile birlikte kimi tıbbi teşhiş ve kullanılan yöntemler işe yaramıyor da değil.

 

Egzama neden olur

 

Çoğu insana göre karmaşık bir cilt problemi olan mayasıl , cilde zarar veren farklı dermatolojik problemlerle de karıştırılıyor.Mayasıla neden olan birçok faktör kişiden kişiye farklı belirtilerle kendini gösteriyor.Bu noktada rahat olun herbalife cilt ürünleri dermatolojik testlerden geçmiştir.Etkili cilt bakım ürünlerine sahip olmak ayrıca sevindirici bizler için.

 

Bulaşık yıkayan ve temizlik malzemeleri ile yoğun mesai çalışan insanlar egzama için eldiven kullanıyor.Bir anda patlak vermesi herhalde bu insanları tedirgin ediyor ve farklı tedbirler almaya çalışıyorlar.

 

Konuya daha çok dermatolojik açıdan bakmak gerekiyor büyük bir alan ve biz bugün altında yatan nedenleri de paylaşıyor olacağız.Mayasıl farklı yerlerde patlaklar verirken fiziksel olarak insanın görüntüsünü ve psikolojik halini bozuyor.

 

En çok rastlanan sebepler  

 

 • Yaşadığımız ortamda bulunan partiküller ve toz zerrecikleri 

 

 

 • Kimyasal temizlik malzemeleri 

 

 • Kozmetik malzemeler 

 

 • Klor ve klor içeren ürünler

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER sentetik kumas

 • Sentetik ve bazı kumaş çeşitleri

 

 • Tütün ve tütün mamülleri

 

 • Mantar

 

 • Nemli ortamlar

 

 • Bitkilerden yayılan polenler

 

 • Üşütme ve gribal enfeksiyonlar

 

 • Enfeksiyona neden olan bakteriler

 

 • Evcil hayvan kaynaklı alerjik reaksiyonlar

 

 • Strese bağlı egzama gelişimi

 

Egzama belirtileri

 

Saçta egzama ve deride aniden oluşan tepkimeler üzerine yapılan araştırmalar farklı belirtilerin olduğunu gösteriyor.Mayasıl çeşitlerini tespit etmek için çalışmalar yapan uzman hekimler egzama hastalığı üzerine yaptıkları bu çalışmalarda resmen ince eleyip sık dokumak zorundalar.

 

Çünkü halk arasında bilinenin aksine bulaşıcı mıdır?.. değil midir?..Sorusunu çoktan aşmışlar.İnsan bedeninde meydana gelen değişimleri etkileyen tüm nedenleri tek tek incelemek ile meşguller.

 

Yaşadığımız yer ve çevremizde gelişen olaylar, illaki aileden gelen kalıtsal özelliklerimiz,bağışıklık sistemi,günlük hayatımızda davranış tarzımız bile tetikleyici belirtileri gizleyebilir.

 

 • Cildin neredeyse her tarafını etkileyen kaşıntı

 

 • Deride belirgin lekeler ve boyun ve yüzde oluşan mayasıl belirtisi sık rastlanan belirtidir.

 

 • Kızarıklıkla beliren iltihap oluşumları

 

 • Kabuk bağlamış kaşıntıya neden olan cild tahrişleri

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER cild tahrisleri

 • Üst deride yanık kabarığı gibi oluşan su toplamış bölümler

 

Egzama ile ilgili merak edilenler

 

Egzama bulaşıcı bir hastalık değildir.Aile içinde gelişmesi normal bir durumdur.Aile bireylerinden birinde bile görülmesi genetik olarak taşınma ihtimalini gösterir.

 

Dönemsel olarak mevsim geçişlerinde atak yapması normal görülmektedir.Astım hastalığı ve bu rahatsızlık arasında güçlü bağlar olduğu tespit olunmuş.

 

Aynı zamanda günlük stres bile mayasıl seyrini değiştiren nedenler arasında görülüyor.Çevresel etkiler,soğuk ve hava kirliliği de yapılan titiz çalışmalara takılmış.

 

Egzamaya ne iyi gelir

 

Doktor kontrolü olmadan egzamaya iyi gelen sabun,bilinçsiz ilaç falan kullanmayın.Mayasıl tedavisi sabırla takip edilmesi gereken bir süreç.Gerçekten bir rahatsızlık var olup olmadığını önceden kestirmeniz mümkün değil.

 

Zaten teşhis çalışmaları yapılırken mayasılı tetikleyen faktörleri siz de öğrenmiş oluyorsunuz.Daha çok önleyici tedbirler, kaşıntı ve yanma hissine neden olan yiyecekleri öğrendikten sonra temkinli olabilirsiniz.

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER stres liderbeslenme

Cildinize iyi gelmeyen ve sizi rahatsız eden ne varsa bir kenara not edin.Yiyecekler,stres ile başa çıkmak ve davranış tarzınız bu rahatsızlık ile başa çıkmak için size yardımcı olabilir. 

 

Bunlarda işinize yarayacak ipuçları

 

 • Cildinizdeki tahrişi daha fazla alevlendirme mek için sürekli cildinizi uygun bir nemlendirici ile nemli tutun

 

 • Cildinizi içeriden beslemek, doğal neminin korunmasını sağlamak için su içmeyi ihmal etmeyin 

 

 • Yüksek sıcaklıkta mayasıl tekrar tekrar nüks edebilir.Bu nedenle sıcak sudan ve güneşten korunmanın faydası olabilir

 

 • Kimyasal temizleyiciler ve organik olmayan sabunlardan uzaklaşmanız gerekiyor

EGZAMA NEDİR EGZAMA NASIL ÇABUK GEÇER Pamuklu ve rahat kiyafetler

 • Sentetik kumaşlardan uzak durmalısınız Pamuklu ve rahat kıyafetler sizi koruyabilir

 

 • Öfke ve sinir anında sizi rahatlatacak aktiviteler yapabilirsiniz.Sinir kızarıklıkları alevlendirip tetikliyor.

 

 

 • Cildinizde ölü derileri doğru bir yöntemle temizleyin, bu kaşıntının azalmasına yardım edebilir.

 

 • Bulaşıkları durularken elinizi sıcak ve soğuk sudan daha az etkilenmesi için basit bir eldiven ile koruyabilirsiniz 

 

 • Vücudunuzun kaşınan bölgelerinde rahatlama için bir havlu arasına koyduğunuz buz torbası ile soğutma çalışması yapabilirsiniz 

 

 • Bulunduğunuz odanın sıcaklığını sürekli kabul edilebilir sıcaklıklarda bulundurun 23-25 derece arası normal kabul edilir.Yinede rahat etmiyor iseniz dereceye bir kaç gün takip edebilirsiniz.

 

Herbalife Bağımsız Üyesi Lider Beslenme   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.