7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI

 

Kargaburun nedir biliyor musunuz?..Teknik ekiplerin mekanik çalışmalarda kullandığı bir el aleti.Küçük parçaları dar yerlerde sabitlemek yada elle çalışma imkanı olmadığı anlarda kullanılan bir yardımcı.

 

Konuya böyle bir giriş yapmamızın nedeni insan bedeni mekanik bir sistemle çalışmıyor.Kullandığımız bir el aletimiz de yok.Herbalife yemek konusunu beslenme uzmanları mekanik gibi basit algılamıyor.

 

İnsanlar bize ulaşıyor sanki bahse konu mekanik bir cihaz ve onun yıllık bakımı yada servis günü gelmiş gibi davranış sergileniyor.Herbalife hakkında yada sağlıklı beslenme hakkında konuşmak yerine ben birkaç ürün alayım hemen amacıma ulaşırım mantığı ile hareket ediyor.

 

 

Sağlıklı akşam yemekleri oluşturmak için bazen vaktiniz olmayabilir ya da keyfiyet üzerine kurulu yemek masaları hoşunuza gidiyor olabilir.

 

Yemek yemek çok güzel bir etkinlik insan önce haz duyguları ile başlıyor yemek yemeye.Birazda hızlı yemek kaynaklı olsa gerek şişkinlik hissi devam ediyor daha 10-15 dakika bile geçmeden.

 

Biz burada sağlıklı yemek tarifleri kitabı yazmıyoruz ancak her gün tekrarlanan bir fiilden bahis ediyoruz.7 Adımda sağlıklı yemek alışkanlığı kazanmanızı basitçe anlatmaya çalışalım.

 

Sizlerin de nefis yemek tarifleri oluşturmanız için zamana ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.İnsan kendisini hazır hissettiği zaman diyet alışkanlıklarını dıştan gelen yönlendirmeler ile değil, kendi doğru davranışları ile düzeltmesi daha kolaydır.Zorlanıyor iseniz Herbalife yaşam koçu size yardımcı olabilir.

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI Yemek sepeti

Yemek sepeti

 

Bir Türk girişimci tarafından geliştirilen ve zaman içerisinde tüm Türkiye’de sevilen bir uygulama haline geldi.Global bir yatırım haline gelmesi yabancı yatırımcının ilgisini çekmiş olacak ki hemen satın aldılar.

 

Uygulamayı geliştirenler kullanıcı odaklı çalıştılar ve başardılar.Teknoloji artık yemekleri satın almak için çok fazla gecikmeden bir kaç tık ile diyet yemekleri siparişi vermeyi kolaylaştırdı.

 

Tam bu noktada pratik yemek tarifleri oluşturmak zor diyorsanız hemen uygulama üzerinden sipariş vermeniz daha kolay üstelik binlerce seçenek var.

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI Aciktim yemek

Acıktım yemek! demeden önce karar ver

 

 

İnsan çoğu zaman yemek yemeyi açlık duygusunu bastırmak için değil,çoğu zaman haz duygularını bastırmak için tercih eder.

 

Hani bazen dikkatimiz dağılır onu mu yesem bunu mu yesem kavgasını içten içe yaparız kendimizle.Bu duygular bizi daha saldırgan hale getiriyor.Sanki o anda bir başka kişilik çıkıyor ortaya.

 

Kendi kendimizi sakinleştirmek bu durumda daha hızlı olursa başarılı olmak mümkün.Böylece hazır yemeklere saldırmak dürtüsü ile başa çıkmış olabiliriz.

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI yemek listesi

Kendine özel yemek listesi yaptın mı

 

 

Günlük, haftalık yemek listesi düzenlemek ve ona uygun yiyecekleri satın almak ciddi olarak niyetini ortaya koymaktır.Avm de yenebilecek sağlıklı yemekler aramana da gerek kalmıyor.Kendine özel yemek listesi yaptın mı bu işi çözdün demektir.

 

Gerçekte neye ihtiyacınız varsa onu planlamak daha kolaydır.Yemek masası kalorili yiyeceklerle dolu olduğu zaman mutlu ve sağlıklı olmak daha zordur.

 

Aile olarak yemek tarifleri hazırlamak sosyalleşmenin ve mutlu olmanın farkına varmak için güvenli bir yol.Birlikte bir şeyleri başarmak ise daha fazla güven aşılar kendinize.

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI Duzenli alisveris aliskanligi tok tutar

Düzenli alışveriş alışkanlığı tok tutar

 

 

Hepimizin evlerinde buzdolabı içerisinde farklı yiyecekler ile doludur.Hiç kendi dolabınızın içini kontrol ettiniz mi?..

 

Evet yanlış duymadınız.Aslında günlük hayatta yaptığımız bir çok hata var.Düzenli alışveriş yapmak tok tutar boşa söylenmiş bir cümle değil.O kadar alışmışız ki ayaküstü bir şeyler atıştırmaya.

 

Neredeyse evde yemek yemeyi unuttuk gibi bir şey.Diyet yemek tarifleri oluşturmak için bozulmayan onca yiyecek varken biz bunları neden düzenli bir şekilde dolabımızda bulunduruyoruz hiç düşündünüz mü?.. 

7 ADIMDA SAĞLIKLI YEMEK ALIŞKANLIĞI Pratik saglikli yemekler pisirin

Pratik sağlıklı yemekler pişirin

 

Kimse eşsiz bir gurme olarak dünyaya gelmiyor.Yemek takımları, onca masraf, onca törensel zahmete de gerek yok.Pratik sağlıklı yemekler pişirin.Mutfakta daha fazla zaman geçirmek için birçok nedeniniz var.

 

Biraz samimi olursak sağlıklı alışkanlıklar kazanmak için ayıracağınız vakit her gün dizilere ayırdığımız vakitten daha azdır.

 

Kızartmanın ağır ve besleyici olmayan yönü düşünüldüğü zaman haşlama bir yemek nasıl zinde tutuyor insanı bir bilseniz.

 

Onca pratik yöntem var.Kim uyguluyor?..Kendi yemeğinizi pişirmek, bir günlük yada haftalık olarak saklama kabı içerisinde buzdolabında hazır tutmak fazlasıyla işinize yarayacaktır.

 

Herbalife öğün planlama kolay yemek tarifi

 

Her şeye rağmen yemek tarifleri yapmakta zorlanan insanlar var.Belki biraz beceri, biraz da farklı mazeretlerin olması gayet normal.Herbalife öğün planlama kolay yemek tarifi oluşturmak çok kısa zamanda kilo kontrolü sağlamamız da yardımcı olabilir.

 

İnsanlar sadece Herbalife kahvaltısını biliyor.Kahvaltının haricinde bütün öğünlerde tüketmek için dengeli besleyici Herbalife formül 1 Shake size imkan tanıyor.

 

Milyonlarca tarif arasından kendinize uyan formül 1 shake tarifi, öğle yemeğinde ya da akşam yemeğinde nefis yemek deneyimi yaşamanızı ve bunu yaparken keyif almanızı sağlar.

 

Su yemek kadar önemlidir

 

Sağlıklı alışkanlıklar elde etmek yemek çeşitleri hakkında merakımızı gidermek kadar önemli.Öylesine yapıyoruz gibi davranmaktan ziyade yapmalıyız.Günlük hidrasyon vücudu daha sağlıklı tutmak için en az yemek kadar önemlidir.

 

 

Su hayat kaynağımız değerini bilmek gerekiyor. Mevsime göre değil, vücut ağırlığımıza göre su içmeyi alışkanlık edinelim.

 

Onca faydasını bildiğimiz halde neden su tüketmiyoruz. Belki de alışkanlıkları değiştirmek gerekiyor.

  

Lider Beslenme Herbalife Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.