2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton 2 herbalife doktoru david heber ve luigi gratton

Herbalife Doktorları David Heber ve Luigi Gratton Beslenmeyi Anlatıyor  

 

Luigi Gratton Üniversitede derslerimi de aldı daha sonra benimle farklı projelerde görev yaptı.Laboratuvarım da asistanlık yaptı.2002 Yılında ben o ana kadar bir sürü beslenme şirketi ile çalışmıştım.

 

Her firma kendince her ürününde aslında beslenmeye yönelik bir Misyonu vardır. Mesela bir tanesi avokadoya odaklanıyor. Bir tanesi bu mineraller ve vitaminler alanında çalışıyordur.

 

Ama o ana kadar her şeyi Entegre eden tek bir firma bile yoktu.Bunlardan herbalife yi ayıran  ve üstüne beni çeken neden buydu.

 

Herbalife koordine bir şekilde beslenme mesajını dünyanın dört bir yanına bağımsız distribütörleri vasıtasıyla veriyordu.

 

O eğitimlerde edindikleri bilgiyi  distribütörler herkese tek tek verdiler ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye başladılar.

 

Dünyada başka firmalarda var fakat herbalife de ilk yıl baktım 150000 mil uçmuşum.Dedim ki david bunu tek başına yapamayacaksın.Yanına birilerini al!.Bunun üzerine 2005 yılında Luigi’ye sen de gel dedim.O da Herbalife a katıldı.

 

Daha çok çalışmamız gerekiyor.İnsanlar bunu bilmiyorlar Profesör.Mesela Herbalife ayrıcalıklı müşteri olup,kısa bir süre önce Süpervizör olmuş,pazarlama planında yükselen insanlar var. 

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton Supervizor

Bu insanların aracılığı ile değişime aracılık etmekten bahsediniz.Distribütörün sizce araştırmacı olarak sizin için önemi nedir?..

 

Özellikle geçtiğimiz yıl 2020 yılı bireysel değişikliklerin nasıl bir araya geldiğinde dünyanın sağlık alışkanlıklarını değiştirebileceğini bize gösterdi.

 

Dünyanın birçok ülkesinde insanlar kamu sağlığına yönelik tedbirleri aldılar. Komşularını önemsediler doğru olan şeyi yaptılar ve bunlar işe yaradı.

 

Obezitenin mesela küresel bir salgın olduğunu biliyoruz.Hareketli yaşam tarzının yine bir salgın olduğunu biliyoruz. İnsanlara yardımcı olarak koçluk ederek, sağlıklı şeyler yapmalarını sağlayarak, sadece o insanı değil bütün toplumu değiştiriyorsunuz.

 

İşin işte kamu sağlığı boyutu bu.Herbalife Nutrition da beni çok heyecanlandıran bu işte.

 

Toplum sağlığı beslenme alışkanlıklarını birey birey değiştiren bir şirketiz.Evet kamu sağlığı uzmanı, çok fazla şirkette görev yapmış Profesör Kent Bradley sağlıktan sorumlu yöneticimiz.

 

Eskiden toplasam 100 kişiye,200 kişiye aynı anda ulaşılabiliyorduk. Şu anda bir konferansa gelen belki 500.000 doktora hitab edebiliyorum.Ama şimdi dünyanın neresinde olduğum önemli değil.

 

200000 Kişiye yaklaşık insana dengeli beslenme ve sağlıklı aktif yaşam tarzı mesajını anlatıyoruz.Bizim gücümüz bu.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton Keto Paleo Aralikli Oruc Diyeti

Herbalife Doktorları Keto, Paleo, Aralıklı Oruç Diyetini Anlatıyor 

 

Evet şimdi müşterilerimizden, üyelerimizden,distribütörlerimizden duyduğumuz bir takım ticari diyet mesajları var ve müşteriler arasında Paleo, Keto,Aralıklı Oruç bunlardan biraz bahsedelim istiyorum.

 

Şimdi bununla ilgili çok kısa merak edilenleri cevaplıyoruz.Faydalarını ve zararlarını ele almamız isteniyor bizden. Öncelikle temel birikimden başlamak istiyorum.Siz bu şirkete temel bir fikir kattınız.

 

Felsefemizin arkasındaki isim sizsiniz. Öncelikle siz yıllarca proteini incelediğiniz için bunu bize biraz anlatın istiyorum.

 

Şirkete yeni katılan birine proteinle ilgili ne diyeceğiz bunları da ele alacağız.

 

Vücudumuzda en sık bulunan şey proteindir bunu yazdım.Kas kütlesinde yani kaslarınız da protein var.Bunlar yağlardan ve karbonhidratlardan farklıdır.

 

Yağ ve karbonhidrat depolanıyor vücutta, ama protein sürekli yapılıyor yıkılıyor, yapılıyor yıkılıyor.Farklı hızlarda kaslarınız da sürekli yemek aralarında protein yıkılıyor.Daha sonra siz tekrar yemek yiyip aminoasit alıp protein oluşturuyorsunuz.

 

Yani bu bir dinamik bir besin öğesi.Ondan dolayı sürekli egzersiz öncesi ve sonrasında veya gün boyunca bu besin öğesine almanız lazım.Bunu doğru maddeler ile beslenme ürünleri ile birleştirmeniz lazım.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton besin

Evet bu çok doğru, bir de nispeten yeni katılanlar herbalife kullanan insanlar bilecektir.Ama bunlar yüksek proteinli bir beslenme değil kesinlikle.

 

Mesela dışarıdaki farklı firmaların proteine çok yüklendiğini görüyorum.Bu bizim yıkmamız gereken bir şehir efsanesi.Biz nispeten makul miktarlarda protein öneriyoruz.Bu ticari markaların protein tozu üreten firmaların ve sporcu beslenmesi için protein tozu üretimi yapanların savunduğu bir konu.

 

Piyasada satılan bir çok marka da protein çok yüksek,ama şeker mesela çok düşük. Şimdi size aşırı şekerin zararını anlatabilirim.Tamam bir miktar şeker okey ama aşırı şekerin nasıl bir mahsuru var?..

 

Şimdi şeker aslında yaklaşık 1500 yıllık bir maziye sahip.Başta çok eski yıllarda Çin’de baharat olarak kullanıyormuş. Sonra 1500’lerde Marco Polo onu Avrupa’ya getirmiş.Ondan sonra karayipler’de bir sürü şeker tarlası açılmış. İngilizler buna beyaz altın adını vermişler. Orada karayiplerden gelen şeker sayesinde insanlar çok büyük malikaneler yaptırmış.Bir zenginlik kaynağı olmuş şeker.

 

Ama meyve dediğimiz zaman,meyveden gelen şeker de var.Şeker pancarından elde edilen şeker var şimdilerde ve şu anda mesela yılda üretilen şekerin yarısı şeker pancarından,yarısı şeker kamışından geliyor.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton meyveler lider beslenme

Şeker bir sürü ürün de kullanıyor ve beyninizde zevk merkezinde bir şeker reseptörü var.Şeker ile dolayısıyla bağımlı hale gelebiliyorsunuz.Kesildiğinde yoksunluk hissetmiyorsunuz gibi ama ketçaptan,hamburger ekmeğine,pizza ya kadar her şeyin içinde şeker var.

 

Dolayısıyla sınırsız şekere karşı dikkatli olmanız gerekiyor.Çünkü aşırı şeker yüksek kalori anlamına da geliyor.Şekeri makul bir seviyeye indirecek olursak da lezzeti korursunuz.

 

Çünkü lezzet önemli.Eğer yediklerimizin lezzeti iyi değilse yemek yiyemezsiniz. Aşırı miktarda da şeker almamanız lazım. Çok önemli bir nokta.Ben de yıllar önce araştırma merkezi’nde sizinle çalışırken hatırlıyorum.Başka profesörler de şöyle şeyler söylüyorlardı şeker sinirler arası iletişimde elektrik sistemini bozuyor.

 

Bunun sonunda diyabet,böbrek yetmezliği, körlük gibi sorunlar yaratır.Yani aşırı şekerin en kötü olduğunu biliyoruz. Ama az veya makul miktarda özellikle de doğal sebze meyveden gelen şekerin çok iyi olduğunu anlıyoruz değil mi?..

 

Çünkü; beynin, kalbin şekere ihtiyacı var. Şimdi toparlayalım bunun anlaşılmasını istiyorum.Bir miktar şekerin mahsuru yok. Bir sürü insan hiç şeker tüketmemeye çalışıyor.Ama vücut şu veya bu şekilde şekeri bulmak istiyor.Bunu iyi anlayalım istiyorum.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton ikinci beyin

Öncelikle evet özellikle egzersiz sırasında şekere ihtiyacınız var.Çünkü egzersiz yaptığımızda glikojen diye bir nişasta depolanıyor kaslarınız da.Eğer bunu tüketirseniz çok bitkin düşersiniz.Şekersiz diyetlerde mesela ketoda bu böyledir.Yani kaslarınız yağı enerji için kullanmaya alışana kadar çok bitkin hisseder egzersiz sonrasında.

 

Yaka biliyor musun?..Hiç bir mahsuru yok. İçeceklerimiz de biz bunu yapıyoruz zaten.Harika yani bizim aslında Global beslenme felsefemiz de yüksek protein yok.

 

Yüksek şeker veya hafif orta şeker seviyesi bile yok değil mi?..Çok makul seviyelerde tutuyoruz.Keto ve Paleo diyetlerine baktığımızda ve müşterilerimizin önemli bir kısmının makul seviyede proteini ve çok çok düşük şeker aldığını görüyoruz.

 

Ama sağlıklı yağlara odaklandığını görüyoruz.Bizim ürünlerimizde sağlıklı yağlar var mı elbette var.

 

Yağ yoksunluğu çeken kimse görmedim. Tam tersi gerçekleşiyor.Genellikle yağ fazlası vardır insanların.Ama yağ eksikliği diye bir şey yoktur.Bu yağ konusu çok önemli biliyorsunuz.

 

Sanayi devriminden sonra omega-6 beslenmemize girdi.Bunu mesela vücut yağımız da görüyoruz.Ben şimdi sizden bir yağ kütlesi alsam içinde ne kadar Omega 6, ne kadar Omega 3 var bunu görebiliyorum.

Herbalife Herbalifeline Max

Şu anda Herbalifeline max var mesela, bu ürünlerde bu besin maddesi bulunmakta. O kadar ki zaten bütün bu sağlık ibarelerin de kullanabiliyor.

 

Yine yağ ihtiyacımız var lezzet için.Ama tek bir kaşık da 140 kalori var.O yüzden çok da delirmemek lazım.Şimdi burada aşırıya kaçan diyetler var Keto; karbonhidratları o kadar az seviyeye çekiyorlar ki çok katı uygulamanız lazım.

 

Meyve seviyesine çekiyor,zeytinyağı, avokado yağını kullanabilirsiniz.Herbalifeline ile aynı sağlıklı yağı da alabilirsiniz.Buna ek olarak aksi takdirde bu diyeti hayat boyu uygulayamazsınız.Mesela insanlar Keto diyeti uygularken keto yapıyorum diyorlar. Ama genelde Keto yapmıyorlar.Keto benzeri,Keto dostu bir diyet yapıyorlar.

 

Yani ufak tefek uyarlamalar yapıyorlar. Keto diyetinde benim sevmediğim şey proteini çok az seviyeye çekmesi % 15 seviyesine çekilmesi ve bu önemli.Çünkü protein ve amino asitlerin bir kısmıda tabii ki glikoza dönüşür.

 

Bu da ketogenezi engelliyor.Ondan dolayı Keto bunu istemiyor.Ama Keto zor olduğu için Keto dostu diyet yapmamız daha kolay.Evet bu çok önemli bir bilgi.Herbalife de yeni katılanlara ve deneyimli olan distribütörlere işin aslını tekrar özetleyeyim.Paleo ve Keto diyetini bazı müşterilerimiz istiyor olabilirler.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton paleo liderbeslenme

Çok yüksek yağ içeriyor olabilir.Daha düşük protein bizi riske eder bunu iyi anlayın lütfen.Bizim Herbalife ürünlerinde ne fark var bunu anlayın istiyorum.

 

Öncelikle özet olarak aralıklı oruç milyon yıl önce bile genlerimizde var idi.Şöyle bir şey vardı biz günde 17 kez yemek yemiyorduk değil mi?..1000000 yıl önce de yani durum aynıydı.

 

Bazen çok uzun zamanlar yemek yemeden yaşadığımız oluyordu.Ama beslenmenin sürdürülebilirliği veya iyi bir beslenme programı için kahvaltı etmek lazımdı.Önemli sizin için Aralıklı Oruç ne anlama geliyor ve sürdürülebilir başarılı beslenme ne anlama geliyor?..

 

Evet çok doğru.Aslında insanlar açlığa antrenmanlı.Bir ormanda eskiden 3-4 gün aç gezip ondan sonra ne bileyim bir tavşanı veya sincabı bulup yiyebiliyordu. Ve bu yetiyormuş.

 

Ama şimdi mesela evde neyi var bakmaya başlıyor.Hemen harekete geçiyorlar. Mesela güne uyandığınızda ben sizdeki keton cisimciklerini ölçebilirim.Peki bu sürenin yani 8 saatten 12 saate 16 saate çıkarılmasıyla ne olur diye bakmış insanlar.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton saglikli beslenme

Öncelikle tabii ki sağlıklı beslenmeyi kısıtlıyor.Bu şu açıdan 16 saat aç kalıyor. Sadece 8 saat sağlıklı beslenebiliriz.Bir de aralıklı oruçta şöyle bir boyut var.Akşam yemeğinden sonra yemeği kapatıyorsunuz.

 

İnsanlar genelde akşam yemeğinden sonra ya kavga ediyorlar yada televizyon izliyorlar.Strese dayalı bir şeyler yiyorlar, üzerine 600-700 kalori daha alıyorlar.Yani akşam yemeğinden sonra ağzınızı kapatmanız lazım.

 

Bir akşam shake’i içmeniz bambaşka bir şey tabii ki.Ama ondan sonra mutlaka kesmemiz lazım.

 

Ama şu anki beslenme biçimine de bakacak olursak;Paleo mesela et yönünden zengin bir beslenme şekli. Orada otla beslenen hayvanlardan gelmiş  etlerden daha ziyade şimdi etler farklı, eski insanlar tam 800 farklı bitki tüketiyormuş.Et ise arada sırada yeniliyor.

 

Erkeklere ve etoburlara yönelik bir diyet. Eğer bunu uygulamak istiyorsanız size tavsiyem mutlaka bitkisel bazlı protein alın.Harika noktalara değindik. 

 

Özellikle de yeni üyelerimiz ve distribütörlerimiz açısından bu son derece önemli bir bilgi.Bu da başka bir şehir efsanesi,insanlar bitkisel bazlı yeni diyetlere de giriyor değil mi?..Devreye bitki bazlı proteinler giriyor. 

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton bitki bazli proteinler

Biz Herbalife da 40 yıldır geleneksel olarak bitki bazlı çalışan bir şirketteyiz. İnsanlar bunu unutuyorlar.Proteini yüksek diyorlar.Hayır protein yüksekliği bitki bazlı proteinlerimiz ve diğer bitki kaynaklı besin öğelerimiz var.Bu son derece faydalı bir bilgi oldu.

 

Bir de bitki proteini alırken bütün 21 esansiyel ve esansiyel olmayan amino asidi içeren tam protein almak zorundasınız biliyorsunuz.Kinoa,keten susam ve pirinç proteinini doğru miktarlarda bir araya getirdik.Buna soya proteini ekledik.

 

 

Vejeteryan ve vegan olanlar da bundan kullanabilirler.Dünya nüfusunun şu anda %18’i vejeteryan.

 

Şimdi karbonhidratlarla ilgili soru soracağım ama ondan önce son bir şey söylemek istiyorum.Biz alışverişe çıktık, distribütörler bazen diyorlar ki müşterim gidip bir torba pirinç proteini alıyor ve pirinç proteini çok iyi ama tam protein değildir.

 

Bütün amino asitler yok içinde.Soya veya tri blend mesela bütün esansiyel aminoasitleri karşılıyor.Çok doğru bir noktaya değindik bir sonraki konuya geldik.Kilo vermek için kalori alımını  kesmek lazım.Sadece karbonhidratlar olayı değildir.Tamam aşırı şekerden bahsettik.Ama biraz da karbonhidratlardan bahsedelim olur mu?..

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton Diyet kitabi

Her yıl yaklaşık 1000 tane Diyet kitabı yazılıyor ve insanlar bu diyetlere başlıyorlar.Sonra gidiyorlar bir süre sonra tekrar kilolarını geri alıyorlar.Çünkü herkes kestirme bir yol arıyor, kolay bir beslenme.

 

Besinlerin üçü birlikte çalışıyor yağdan bahsettik,karbonhidratlardan da bahsedelim.Karbonhidratlar yine lezzet için önemli.Ben size bir torba protein versem tadı amino asite benzer ve lezzeti hiç de iyi değildir.Bazı insanlar hiç sevmezler.O yüzden tat lezzet çok önemli.

 

Bizim öğün yerine geçen ürünlerimizde bundan dolayı lezzet var.Farklı aromalar var dünya çapında lezzete önem veriyoruz.Ondan dolayı bizim elimizde yüzden fazla aroma geliştirdik ve bir miktar karbonhidrat olması lazım.

 

Karbonhidratlar farklı biçimlerde olabiliyor. Mesela sebze ve meyvenin içinde mikro besin öğeleri var, bitkisel besin öğeleri var.Ama bunun içine tat katmak için ek şekerde katılabiliyor.Keto diyet şekersiz farkına vardınız.Yeşil şeker dediğimiz de böyle bir tuzak var.Yani şeker meyve ve sebzeden geliyor.Ama fazlasının yağa dönüştürdüğünü unutmayalım. 

Meyve

Meyveden gelen karbonhidrat önce şekere ve sonra yağa dönüştürülüyor aşarsanız kilo alırsınız.Kalori saymak tabii ki önemli ama pratik değil.İşte ondan dolayı biz protein açısından zengin ama lezzeti olan karbonhidratlarla desteklenen bir şey sunuyoruz.

 

Evet yine harika bir nokta yine beni Herbalife a ilk kattığınız da şöyle bir şey demiştiniz.O zamanlar daha yeni bir fikir geliştiriyorduk aslında.Avrupa ve Afrika da sağlıklı kahvaltı konseptinde ve bu oldu.

 

Rusya’da leon’un katkısı çok büyük olmuştur.Avrupa’da aslında bu Shake-çay -aloe ve formül 2 ve kişiselleştirilmiş formül 2 seçenekleri ve doğdu.Avrupa ve Afrika da özellikle doğru beslenme konsepti oldu.

 

Dünyanın pek çok yerinde insanlar kocaman bir kahvaltı ediyorlar.Karbonhidrat alıyorlar, şeker alıyorlar,bir kafeye gidiyorlar kocaman bir latte alıyorlar ve onun yanında da cips tekrar bir şeyler yiyorlar.Sırf uyanık kalabilmek için.

 

Bizim kahvaltımız da insanın sabah 7’den öğlene kadar enerjilerini koruyan şey nedir?..Neden insanlar kahveciye koşup da bir latte almıyor.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton latte

Şimdi iki farklı sorun var dünyada kötü beslenme ve obezite.Bazı insanlar kahvaltıyı komple atlıyorlar.Ufacık bir parça ekmek biraz kahve içiyorlar.Yada ne bileyim çayla sigara içiyorlar.Kötü beslenenler vardır bir de oturup pankekler,şuruplar vesaire yiyenler var.

 

Kocaman bir kahvaltı edenler var.Kahvaltı günün en önemli öğünü olabilir.Gece çünkü kaybettiğiniz proteinleri yerine koymanız lazım.Çünkü gece siz uyurken protein yıkımı gerçekleşiyor.

 

Protein almanız lazım.Bir de protein tabii ki sabahları sizi birkaç saat boyunca tok tutuyor.Söylediğimiz çok doğru.Avrupa’ya gittiğimde hatırlıyorum tren istasyonunda önce eşimle birlikte o farklı hamur işi veya ekmek ve bir de kahve içmeye giderdik.

 

2 Saat sonra karnımız gurulduyor du.Artık kahvaltı günün en önemli öğünü ve shake aloe en önemli ürünlerdir.Artık kahvaltıda shake,kişiselleştirilmiş formül 2 var.Kadınlar ve erkekler için Herbalifeline, Kalsiyum,Magnezyum,D vitamini bence her gün alınmalı.

 

Vücudun ihtiyacı var bir de bundan bahsedelim mi?..Avrupa ve Afrika da bu felsefe popüler hale geldi.Sabahtan shake ile güne başlıyoruz bu besin öğlene kadar ihtiyacınız olan besinleri size sunuyoruz.

HERBALİFE XTRA-CAL

Ben şimdi bu takviyeler den bahsetmek istiyorum.Doğru takviyeleri uyandığımız da kalktığımızda alıyoruz.Pek çok takviye tek başına satılıyor.İşte şundan şu kadar ton tüketip beslenmeniz lazım gibi…

 

Hayır biz protein,egzersiz,sağlıklı karbonhidrat,sağlıklı yağ,balık yağı ve sebzeler,meyveler,vitaminler,mineraller ve mikro besin öğelerini birleştiriyoruz.

 

Bunu kadınlar ve erkekler için farklı kişiselleştirilmiş formüller sayesinde de yapıyoruz.Çünkü ihtiyaç seviyeleri farklı, kadın ve erkeklerin çoğu mükemmel beslenmiyor.Yani %100 oranında bir sürü şeyi beslenmenizde alsanız bile yine de eksik kalıyor.

 

Bu oranı 100’e 200’e çıkarmanın da hiç bir mahsuru yok.Durum değişmiyor yani normal beslenme yaptığımız zaman eksik kalan bir şeyler mutlaka oluyor.

 

Vitaminler veya mineraller zararlı değil kilo yapmaz, ondan dolayı ben de tam teçhizat ile takviye etmeyi öneriyorum.

 

Araştırmalarımız var açlıktan bahseden bir de platform var biliyorsunuz.Sıfır açlığa  yönelik özel.Sürdürülebilirliğe doğru giderken ben bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.Çünkü bir yandan da açlığı sona erdirmek den bahsediyoruz. 

 

Geleneksel olarak açlıkla mücadele eden insanlar bir yandan da insanın yeterince beslenemediği modern diyetlerde  yeterince D vitamini veya magnezyumun olmadığı diyetlerden bahseder misiniz?..

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton VITAMIN KATEGORILERI

Evet dünyanın pek çok ülkesinde hem ülkenin bazı bölgelerinde kötü beslenme var hem de diğer tarafta ise fazla kilo sorunu var.Çocukların çok kısa kaldığı örnekler var.Annenin kötü beslenmesinden kaynaklanıyor.Bu buna gizli açlık deniyor.

 

Mesela çocuk doğurma yaşındaki her kadının takviyeye ihtiyacı var.Meyveler yemesi iyi beslenmesi gibi ihtiyaçları var.Çocuk çok kısa doğuyor ve daha sonra bunu kalori cinsinden gidermeye çalışıyor ve obez oluyor.

 

Bunların Tabii ki bir kısmı genlerimizde bazı araştırmalarda hayvan deneylerinde görüyoruz ki;bu yedi nesil geriye kadar gidebiliyor.Epigenetik deniyor buna.

 

Yani sağlıklı beslenmek isteyen kadınlar çocuk doğurma yaşında olanlar ve gebe kadınların mutlaka takviye almaları gerekiyor ki bebekleri sağlıklı olsun ileride obez olmasın.

 

Soru sormak istiyorum ama ona geçmeden önce hatırlıyorum ilk eğitimlerde evinizde,sahnede,mükemmel sözlü eğitimlerde Meksika’ya,Brezilya ya, Kanada ya,Amerika’nın farklı yerlerine gittiğimizde tabii ki her ülkede kendiyle gurur duyar.

 

O yüzden insanların geleneksel beslenmeleriyle yine çok fazla alay etmemek gerektiğini eğitimlerizde söylüyorsunuz.Ben biliyorum sorun sizde değil.

 

Sorun modern beslenmede siz büyük annenizin ve büyük babanızın nasıl beslendiğini konuşacak olursanız göreceksiniz ki onlar duble çiz burger, enerji içecekleri falan bilmiyorlarmış.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton kalorisi yuksek yiyecekler lider beslenme

Eğitimde bunu derdiniz hatırlıyorum.Sizin geleneksel beslenmeniz asla nispeten sağlıklı modern beslenmenin sağlıksız dediğinizi bir sürü ülkede hatırlıyorum.

 

Evet tabii ki gıda sektöründe bir sürü şey var.Arkasındaki şeyler var atıştırmalıklar ve yüksek şekerli meşrubatlar ne yazık ki insanların yani haz tomurcuklarına hitap eden şeyler var.

 

Biz size tadı müthiş olan ve vücudun ihtiyaç duyduğu şeyler sunuyoruz.Onun yerine kalorisi yüksek olmayan.

Herbalife Doktoru Detoksu anlatıyor

 

Evet biraz da detokstan bahsedelim.Bir sürü popüler detoks programı var.Neyse ben master eğitimi alırken bilimsel olarak Detoks lafını hiç duymamıştım.

 

Sonra gerçek dünyaya çıkınca bir baktım insanlar ürün satarken bunu popüler bir kavram olarak kullanıyorlar.Ama bir de tabii ki mikrobiyom var değil mi?..Sindirim yolumuzda mikrobiyomun ne olduğunu anlatabilir misiniz bize?..

 

Yeni katılanlar detoks bizim için ne anlama geliyor?..Evet bu çok ilginç bir konu. Öncelikle mikrobiyom dan başlayın isterseniz.14 Trilyon bakteri yaşıyor içimizde bağırsaklarda.

 

Bedenimizde bulunan enerji var ve şimdi bu her şey bakteriler tarafından yeniyor ve bakteriler böylelikle büyüyor.Bakteri popülasyonunu incelediğimizde görüyoruz ki bunu sizin beslenmenizi ve geleceğinizi gösteriyor.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton Bagirsak sagligi liderbeslenme

Bu işte mikrobiyom,mikrobiyom çok çeşitli.Onlar bizim sindiremediğimiz şeyleri yiyorlar.Mesela geçen gün arka bahçemde sincap gördüm, ağaçtan düşen tohumları yiyebiliyor.

 

Çünkü sindire biliyor biz insan olarak sindiremiyoruz.Bizim ürün gamımız içinde aktif fiber var ve bunlar dolaşıma da giriyorlar.Probiyotik diyorum ben buna.

 

Bazen insanlar farklı kavramlar da kullanıyorlar.Bunlar kısa zincirli yağ asitleri.Mesela indole propiyotik asit gibi bunlar.Beyninize gidiyor dolaşımda çok farklı yerlere gidiyor.

 

Bağışıklık ve beslenme

 

Şimdi bağışıklık sistemi mikrobiyom bağışıklığı desteklemek açısından önemli, bahsedelim biraz.Evet detoks aslında kavram gibi geliyor.Detoks duyunca insanlar tabii ki şöyle düşünmüş olmalılar;  bir şey oldu vücutlarında bir sorun oldu ha demek ki yediklerim de bir zehir vardı diye düşünüyor insanlar.

 

Her şeyi bırakıyorlar ve aniden bir içecek diyetine başlıyorlar.Bu aslında aralıklı oruca benziyor.Ama şeker içerek bir şekilde ayakta tutuyor insanı.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton mikrobiyom

Yine biz bunlara baksak işe yaramıyor. Yani antibiyotik verseniz insanlara mikrobiyomları öldürürseniz,kestiğiniz anda o bakteriler geri dönüyor.

 

Çünkü bunlar yalnız değiller aslında bakteriler değil,bakteri toplumu- toplulukları ve ne kadar önlemeye çalışırsanız çalışın ancak yüzde % 25’i oranında toplulukları yok edebilirsiniz.

 

Kendi aralarında mücadele devam etmiştir.Ama mesela mikrobiyomu değiştirmek için yanlış diyetten,doğru bitki diyetine geçerseniz o zaman değiştirebilirsiniz.

 

Sağlıklı aktif yaşam tarzı,egzersiz,uyku 24 saatlik beslenme ve bütün bunların mikrobiyom üzerinde etkisi var.2017’de Nobel ödülünü biliyorsunuz, biyolojik saatlere verildi.Öncelikle beyninizde ana saat var.

 

Sonra vücudun farklı doku ve organların da yüzden fazla biyolojik saat var.Beslenme bilimi çok heyecanlı hale geldi.Bunlar her zaman bu bilimin öncesi olmuştur.

 

Biz her zaman bu konuda çalışmalara dayalı bilimi ürünlerimize yansıtırız. 2021 de de aynısını yapacağız.Evet gerçekten çok heyecan verici.Eminim dinleyenler de çok etkilenmişlerdir.

 

Mesela yemek yediğimizde bağırsaklar  sindirim ve daha bakteriler var ve aslında gıda bakterilerle iletişime giriyor.Bakterilerde vücudun geri kalanı ile beyin ve kalp frekanslarlarıyla etkileşime giriyor.

 

Kısa zincirli yağ asitlerini öğrendikçe daha da ilginç hale geliyor.Aslında işin bilimsel yanına çok da kaçmadan bence çok önemli noktalara değindiniz.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton bilimsel

Mesela lif evet ve iki farklı lif var.Biri çözünmeyen lifler biz bunları sindiremiyoruz.Bakterilerde sindiremiyorlar selüloz gibi yani kağıt hamuru gibi düşünün.Bunu sindiremiyoruz bunlar bağırsaklara  yerleşiyor ve orada düzen sağlıyor.

 

Bir de çözünebilir olanlar var çözünebilen ler suyla etkileşime geçiyor.Bakteriye benziyorlar ve faydalılar, bir de Beta glukan var buda çok önemli.

 

Profesör ondan önce kısa bir özet yapmak istiyorum.Çünkü bu eğitim boyunca o kadar harika anlattınız ki shake ve protein felsefemiz den bahsettik.Formül 2’den kadın ve erkekler için olanından bahsettik.

 

Aktif fiber ve Beta glukan dan bahsetmek bunlar da diğer ürünlerimiz de bulunmakta.Tabii ki Kalsiyum,magnezyum ürünlerimiz var.Kalsiyum,magnezyum ve D vitamini açısından zengin bunlar.

 

Bizim her gün benim mesela her gün tüketmeyi tercih ettiğim kilit ürünler.Ama başka ürünlerde var.Onları da gerçekten çok seviyorum.Yani temel besin ilkelerinden bahsederken çok başarılı ürünlerimizi de ele almış olduk. 

 

Profesör,Ayrıcalıklı müşterilerimize evet 3 tane temel Herbalife ilkesi ve dengeli beslenme,sağlıklı aktif yaşam tarzı ve kişiselleştirme bunları hatırlatmak üzerinize özelleştirmede siz distribütörlerimizin farkı sayesinde gerçekleşiyor.

2 Herbalife Doktoru David Heber ve Luigi Gratton Myherbalife sifre

Dünyada bir şirket daha yok ki böyle bağımsız distribütör birliği olsun diyeceğim.90’nı Aşkın ülkede bizim distribütörlerimiz var.Avrupa ve Afrika’daki distribütörlerimizde en eğitimli en sorumlu kişiler arasındalar.

 

Hepsi ile iletişime geçmek onlara eğitim vermek bana büyük zevk veriyor.Çünkü herkese gideceklerini biliyorum.Ben daha iyi ifade edemezdim.

 

Çok teşekkür ediyoruz.Profesör David Heber ve Luigi Gratton.Çok yakında yüz yüze de göreceğimiz büyük eğitimleri heyecanla bekliyoruz.

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.